O G Ł O S Z E N I A

D U S Z P A S T E R S K I E

14. IV. 2024 – 21. IV. 2024

1. Od sobotniego wieczora przeżywamy w naszej Parafii Niedzielę Powołaniową. Gościmy Wspólnotę klerycką naszego przeniesionego do Poznania diecezjalnego Seminarium wraz z jej Moderatorem. Ciesząc się darem wspólnoty w modlitwie o powołania do Służby Bożej także z naszej Parafii dziękujemy naszym Gościom za posługę liturgiczną i za posługę słowa!

2. Dziękując za oddolną inicjatywę grupy Parafian zapraszamy jeszcze dziś na godzinę 15.00 pod Krzyż Misyjny przy kościele na wspólną modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji Życia Nienarodzonego; jako duchową odpowiedź na wzmożone obecnie działania przeciwko życiu!

3. W przyszłą niedzielę, Chrystusa Dobrego Pasterza, zgodnie z życzeniem Ks. Prymasa - wraz z innymi Parafiami naszej Archidiecezji - zebrane na składkę ofiary przekażemy na nasze Seminarium i na duszpasterstwo powołań. Już teraz: Bóg zapłać!

4. Od najbliższej soboty, 20 kwietnia (g. 11.00), rozpoczniemy zapowiedziane próby liturgiczne przed tegoroczną uroczystością Pierwszej Komunii w naszej Parafii. Dzień później w niedzielę 21-go, po Mszy św. o g. 10.30 zapraszamy dzieci klas IV z rodzicami na krótkie spotkanie informacyjno - organizacyjne w/s tegorocznej komunijnej ROCZNICY.

5. Także w niedzielę za tydzień, 21-go, na godz. 16.00 zapraszamy jak zwykle na chwilę do kaplicy a następnie do salki na kolejne spotkanie naszego Kręgu Biblijnego. Tym razem o porozmawiamy o wierze Abrahama: Dlaczego jest on ojcem nas wszystkich (Rz 4,16)? i co w ogóle przede wszystkim znaczy wierzyć?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

6. Przypominamy parom, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński a nie ukończyły dotąd katechizacji przedmałżeńskiej, że katechizacja taka odbędzie się od 11 maja do 15 czerwca w Parafii św. Bonawentury w Pakości. Zgłoszenia na ostatnie wolne miejsca poprzez stronę internetową: [narzeczeni@archidiecezja.pl[

7. O pomoc w posprzątaniu kościoła prosimy w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Głównej 17 i 21. Dziękujemy bardzo Pani, która wczoraj pomagała uporządkować naszą świątynię oraz wszystkim, którzy to wcześniej czynili i jeszcze uczynią! Wielkie: Bóg zapłać!

8. Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszły Śp. Władysława Miłkowska oraz Śp. Magdalena Przybylska. Śp. Zmarłe i naszych Zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu...

Ks. Piotr Waszak

piątek,